Učenici PŠ Ivanovci ostvarili zapažen rezultat na državnom natječaju
Autor: Ines Pepić, 20. 11. 2019.

Učenici razredne nastave Osnovne škole Ladimirevci, Područne škole Ivanovci ostvarili su zapažen rezultat na međunarodnom natječaju Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. U povodu Međunarodnog dana tolerancije i s ciljem podizanja svijesti, razvoja tolerancije, nenasilja te aktualnih problema današnje generacije mladih, kao i njihovih vizija budućnosti, Forum za slobodu odgoja devetu godinu za redom organizirao je natječaj „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“.

Učenici PŠ Ivanovci na ovaj natječaj prijavili su se s tri rada od kojih su dva rada nagrađena. Učenici 2.i razreda izradili su društvenu igru JA GOVOR uz mentorstvo učiteljice Ljiljane Marinjak.  Društvena igra JA GOVOR koju su osmislili i izradili bavi se izražavanjem vlastitih osjećaja, stavova, potreba i želja. Prvi je korak pri nenasilnom rješavanju sukoba, razvijanju građanske kompetencije, pridonosi osobnom i socijalnom razvoju učenika. Kroz igru djeca uče primjenjivati strategiju JA GOVORA u svakodnevnom životu. Igru su modernizirali uvodeći inovaciju primjenom mobitela pri učitavanju QR kodova kako bi otkrili problemsku situaciju.

Drugi nagrađeni rad video je uradak učenika 3.i razreda. Rad pod nazivom "Oboji svijet dobrom odlukom" napravili su učenici trećeg razreda zajedno s mentoricom Marinom Arambašić.
Učenici su povodom Dječjeg tjedna, u kojemu su razgovarali o važnosti dječjih prava, osmislili poruke o svojim pravima za koja žele da se odrasle osobe bolje brinu. Prava i poruke za odrasle osobe koje su osmislili oslikali su na platnenim kravatama te ih posvetili odraslim osobama koje umjesto njih donose odluke. Pod odraslim osobama posebno misle na osobe na vlasti. Njihovim porukama s kravata žele potaknuti one koji su na vlasti da oboje svijet vlastitom odlukom.
Nadamo se kako će ova poruka naših malih aktivista doći do onih kojima je usmjerena jer važno je čuti glas djece i mladih!

Ponosni smo što Forum za slobodu odgoja prepoznaje trud, rad i kreativnost naših učenika.

Povezince za nagrađene radove:

Učiteljica: Marina Arambašić