5. VESELI RITAM POKRETA U VALPOVU
Autor: Mirjana Janjić, 29. 4. 2019.

Ljubav prema plesu okupila je male plesače na petoj po redu amaterskoj smotri plesa i likovnih radova “Veseli ritam pokreta”u subotu 27.4. 2019. u organizaciji Udruge Mažoretkinja grada Valpova i naše škole povodom Međunarodnog dana plesa. Ove godine po prvi Smotra je dosegla državnu razinu.

Svoje plesne izvedbe pokazale su skupine iz OŠ "dr. Franjo Tuđman" Beli Manastir, OŠ „Vladimir Nazor“ Čepin, OŠ Darda, OŠ Kneževi Vinogradi, OŠ Laslovo, Ogulinske mažoretkinje Društva naša djeca Ogulin, OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica, OŠ "Retfala" Osijek, OŠ Hinka Juhna Podgorač, OŠ Antuna Kanižlića Požega, Dječjeg vrtića "Maza" Valpovo, Dječjeg vrtića "Moj Bambi" Valpovo, OŠ Matije Petra Katančića Valpovo, Udruga "ZUM-ZUM" i Mažoretkinje grada Valpova. Skupine su imale priliku pokazati svoje plesno umijeće u kategorijama mažoret plesa, kreativnog plesa i „duet dance“. Među  250 plesača vrtićke i školske dobi svoju koreografiju „Ego“izvela je i naša plesna skupina „Ivančice“.

Nakon početnog postrojavanja plesnih skupina i uvodnih riječi organizatora, Smotru je otvorila dogradonačelnica Valpova Ana Brajnović. Za vrijeme trajanja smotre uručene su nagrade učenicima za najuspješnija likovna ostvarenje likovnog natječaja na temu „Moj neobičan ples“. Natječaju se odazvalo 65 mentora sa 345 likovnih radova učenika i učenica iz 33 osnovne škole Republike Hrvatske. Rad Anje Raucher pod mentorstvom svoje učiteljice Sanje Vujčić iz osječke OŠ Antuna Mihanovića je posebno nagrađen i izabran za promotisak ovogodišnje plesne smotre. Među nagrađenim radovima bili su i učenici naše škole Petra Vidaković i Ivan Turk. Nagrađene radove kao i ostale likovne radove moglo se vidjeti na postavljenoj likovnoj izložbi čije službeno otvorenje je bilo dan ranije u Kulturnom centru Valpovo. U okviru dvodnevnog programa obilježavanja Međunarodnog dana plesa, bila je i promocija knjige Mažoret ples u Valpovu Mirele Skelac predsjednice Udruge Mažoretkinja grada Valpova.

Sve u svemu zanimljivi dani u Valpovu povodom Međunarodnog dana plesa za one koji vole ples, likovnu umjetnost i pisanu riječ.

U priloženom video isječku možete vidjeti kratak izvještaj sa smotre  >>>>>>> ovdje.

Ljiljana Marinjak