Učenici PŠ Ivanovci ostvarili zapažen rezultat na međunarodnom natječaju
Autor: Ines Pepić, 18. 11. 2018.

Učenici razredne nastave Osnovne škole Ladimirevci, Područne škole Ivanovci ostvarili su zapažen rezultat na međunarodnom  natječaju Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. U povodu Međunarodnog dana tolerancije i s ciljem podizanja svijesti, razvoja tolerancije, nenasilja te aktualnih problema današnje generacije mladih, kao i njihovih vizija budućnosti, Forum za slobodu odgoja organizira međunarodni natječaj „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“.

Učenici PŠ Ivanovci na ovaj natječaj prijavili su se s četiri rada od kojih su dva rada nagrađena. Učenici prvog razreda izradili su okvir za fotografiranje pod mentorstvom učiteljice Ljiljane Marinjak kojim su osvojili nagradu u kategoriji Oboji svijet inovacije, dok su učenice drugog razreda Marta Dorić, Nives Posavec i Karla Semialjac pod mentorstvom Marine Arambašić svojim radom „Naša knjiga o toleranciji“ osvojile nagradu u kategoriji Oboji svijet riječju.

Učenici su bili pozvani na svečanu dodjelu nagrada u Hrvatskom glazbenom zavodu koju su i primili u petak 16.11.2018. g.

Kako bi učenici otputovali u Zagreb uključila se i lokalna zajednica koja je velikodušno organizirala izlet u naš glavni grad svim učenicima razredne nastave PŠ Ivanovci. U organizaciju uključili su se vrijedni mještani, grad Valpovo, Udruga žena Tiha snaga te pojedinci koji su donirali vlastita sredstva. Dok su nagrađeni učenici primali svoje nagrade i priznanja u Hrvatskom glazbenom zavodu, preostali učenici su se upoznali sa znamenitostima grada Zagreba, posjetili Školski muzej i Botanički vrt. Najveće divljenje kod učenika izazvao je posjet Zagrebačkoj katedrali. Zajedničko druženje završilo je u jednom od zagrebačkih restorana. Ovaj cjelodnevni izlet proširio je vidike naših učenika, a učiteljima bio veliki poticaj za daljnji rad i pokazao kako lokalna zajednica prati naš rad i spremna je podržati sve naše uspjehe.

Učiteljica: Marina Arambašić