Učenici zajedničkim čitanjem obilježili Mjesec hrvatske knjige
Autor: Ines Pepić, 7. 11. 2018.

Učenici matične škole obilježili Mjesec hrvatske knjige. Drugašići su sa svojom učiteljicom Zrinkom tjedan dana zajednički čitali priče koje su sami odabirali. Rado su jedni drugima čitali i međusobno slušali svoje prijatelje čitače.

Četvrtaši su s učiteljicom Sonjom proveli aktivnost dvotjednog zajedničkog čitanja. Od 15. do 26. listopada čitali su lektirno djelo M.Lovraka : Družba Pere Kvržice. Kombinirali su „čitanje na dekicama“ ispred škole i čitanje e-Lektire na svojim tabletima. Obilježavanje MHK-e završili su radionicom s nastavnicom tehničke kulture na kojoj su izrađivali stolne lampe u obliku sovica za noćno čitanje (*HVALA nastavnici Violeti koja je omogućila radionicu!*)

Učenici POOG-2 i učiteljica Krunoslava su kroz jedan tjedan zajedno na satu HJ-a čitali Tajni dnevnik Adriana Molea, a koliko se to učenicima svidjelo govori činjenica da su se u knjižnici „otimali“ za istu knjigu kako bi je posudili i još jednom kod kuće iščitali!

Učenici POOGa1 zajedno s učiteljicom Anom odlučili su u povodu Mjeseca hrvatske knjige podići u knjižnici najdražu knjigu/slikovnicu. Najdraži dio knjige pročitali su, a najdražu ilustraciju pokazali su i opisali ostalim učenicima. Događaje i likove prenijeli su na papir, te izradili straničnike koje će ubuduće rado koristiti za obilježavanje stranica tijekom čitanja.

Nešto od spomenutog možete pogledati i na video isječcima čije se poveznice nalaze odmah ispod teksta.

Vjerujemo kako će se dogodine izroditi neke nove ideje te ćemo opet rado obilježiti Mjesec hrvatske knjige!

Učiteljice