Brinemo o zdravlju tijela i duše
Autor: Ines Pepić, 10. 10. 2018.

U sklopu terenske nastave koja je provedena 4. listopada 2018. g. učenici razredne nastave PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci, u pratnji svojih učiteljica, posjetili su zdravstvene ustanove u Belišću.

Prvo smo u liječničkoj ordinaciji dr. Kardoša saznali na koje sve načine možemo čuvati svoje zdravlje te kako trebamo održavati higijenu svoga tijela. Posebno smo se osvrnili na pravilno pranje ruku.

Nakon toga posjetili smo stomatološku ordinaciju dr. Bakaran koja nam je vrlo jasno i ljubazno objasnila zašto je bitno održavati higijenu zuba i što će nam se dogoditi ako ne pazimo na zdravlje naših zuba. Dobrovoljcima je pregledala zube i pokazala nam je pravilan način pranja zubi. Svojim osmjehom nam je pokazala da zubar nije „bauk“ te su se neki učenici odmah upisali kod nje za redovite pacijente.

Poslije toga smo posjetili ljekarnu gdje smo saznali nešto više o vitaminima i nekim preparatima za njegu tijela. Vidjeli smo i na koji se način u ljekarni pripravljaju kreme za tijelo.

Ovaj zanimljiv dan nastavili smo posjetom Muzeju u Belišću gdje smo saznali puno toga o prošlosti grada Belišća te o prošlosti našeg zavičaja.

Na kraju smo u Kinu korner u Valpovu pogledali odličnu kazališnu predstavu- Bajka o maslačku, koju su priredili članovi Amaterskog kazališta Belišće.

Učiteljica Marija Bulut Lukačević