Dječji tjedan u PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci
Autor: Ines Pepić, 10. 10. 2018.

Pod motom „Ljubav djeci prije svega“ već više od trideset godina u Hrvatskoj se prvi tjedan u listopadu provodi kao Dječji tjedan. Nizom akcija i aktivnosti za djecu i s djecom nastoji se skrenuti pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u društvu. Dječji tjedan započinje Međunarodnim danom djeteta.

U PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci svake godine ovaj tjedan bogat je raznim aktivnostima. U ovoj godini učenici su pisali poruke odraslima i na taj način željeli se osvrnuti na način komuniciranja s odraslima, ali i dali prijedloge na koji način bi poboljšali međusobnu komunikaciju. Aktivnosti su se nastavile igranjem društvenih igara i crtanjem kredom na prilazu školi. Četvrti dan Dječjeg tjedna organizirana je terenska nastava u Belišće i Valpovo u okviru koje smo posjetili zdravstvene ustanove, zavičajni muzej te pogledali kazališnu predstavu. Već tradicionalno, Dječji tjedan u Ivanovcima  završava „Vašarom“ u kojem učenici uživaju u prodaji vlastitih ali i kupovini igračaka i predmeta drugih učenika. Svaki Dječji tjedan naša plesna skupina „Ivančice“ nastupi na priredbi DND Valpovo, što su učinili i ove godine i svojim plesnim umijećem uljepšali dan sudionicima priredbe.

Osim sudjelovanjem u aktivnostima u školi učenici 2.i razreda ove godine uključili su se i u eTwinning projekt „Obilježavanje dječje nedjelje 2“ te tako sudjelovali u međunarodnom projektu kojemu je za cilj poticanje svijesti o svojim, ali i tuđim pravima.

S veseljem očekujemo Dječji tjedan iduće školske godine.

Marina Arambašić