EKSKURZIJA 7. RAZREDA U SJEVERNU DALMACIJU
Autor: Ines Pepić, 20. 6. 2018.

Učenici 7.a razreda MŠ Ladimirevci i 7.i razreda PŠ Ivanovci bili su od 13. do 16. lipnja 2018. na četverodnevnoj ekskurziji u sjevernoj Dalmaciji u pratnji svojih razrednika Dominika Đurkića i Danijele Lovrečić te učiteljice Sanje Golik.

Krenuli smo ispred škole u 6 sati i nakon duge, ali zabavne vožnje stigli smo u kraljevski grad Nin gdje smo vidjeli skulpturu kneza Branimira, slikali se kraj Grgura Ninskog kojeg smo uhvatili za palac i zamislili želju. Posjetili smo najmanju crkvu na svijetu, crkvu sv. Križa, i obišli solanu u Ninu. Nakon Nina zaputili smo se u Zadar gdje smo razgledali staru gradsku jezgru. Odmorili smo kraj morskih orgulja, vidjeli smo Pozdrav Suncu, rimski forum, crkvu sv. Donata, katedralu sv. Stošije i Trg pet bunara. Nakon dolaska u Pakoštanesmjestili smo se u hotel Marin te pohitali na kupanje i uživanje u morskim radostima.

Drugoga dana posjetili smo Biograd i uživali u razgledavanju zavičajnog muzeja te zbirke ''Blago potonulog broda''. Poslijepodne smo uživali u kupanju i sunčanju, a navečer smo prošetali rivom u Pakoštanima i uživali u zajedničkom druženju uz sladoled.

Trećega dana posjetili smo NP Krka. Oduševila nas je vožnja brodom i prirodne ljepote našeg nacionalnog parka. Razgledali smo Visovačko i Prokljansko jezero, Roški slap, Skradinski buk te mlinice. Zaputili smo se u Šibenik gdje smo posjetili skulpturu kralja Petra Krešimira IV. te katedralu sv. Jakova koju je sagradio Juraj Dalmatinac bez upotrebe vezivnog sredstva i na kojoj su uklesane 72  glave poznatih Šibenčana onoga vremena. Poslijepodne smo proveli u sunčanju i kupanju, a navečer smo imali disco večer na kojoj su učenici pokazali svoje plesačke sposobnosti.

Četvrtoga dana prošetali smo Pakoštanima, kupili suvenire, a nakon ručka zaputili smo se svojim kućama. U povratku smo posjetili Memorijalni centar ''Nikola Tesla'', gdje smo bili pohvaljeni kao grupa. Okrijepili smo se u Burger Kingu, a kući smo se vratili u kasnim večernjim satima prepuni dojmova s ovog prekrasnog putovanja, bogatiji za nova prijateljstva, a rodile su se i nove ljubavi. Ponosni smo na naše učenike jer su bili izuzetno pristojni i u najljepšem svjetlu predstavili našu školu. Nadamo se da će učenicima ova ekskurzija ostati u lijepom sjećanju.

nastavnica Danijela Lovrečić