Čudesni svijet znanosti i tehnologije
Autor: Ines Pepić, 3. 5. 2018.

Projektni dan pod nazivom „Čudesni svijet znanosti i tehnologije“ u našim je školama proveden 27. travnja 2018. Godine.

Učenici predmetne nastave taj su dan proveli učeći i zabavljajući se u matičnoj školi u  Ladimirevcima. Zahvaljujući stručnjacima iz područja biologije, fizike, tehnike, programiranja, kemije, elektronike, raketarstva i upravljanja dronovima, učenici su bili uključeni u radionice i izmjenjivali se svakih 45 minuta. Njihove doživljaje i uratke najbolje će vam posvjedočiti kratak video čija se poveznica nalazi pri dnu stranice. Cijeli projekt je zamislila i omogućila ostvariti prof Violeta Kardoš.

Velika zahvala ide sljedećim suradnicima:

1. mr. sc. Ivani Vrućina za radionicu: „Uhvati me ako možeš!“
  2. prof Tanji Pavić za radionicu: „Deksterov laboratorij“
  3. doc. dr. sc. Denisu Staniću za radioicu „Vakuum“
  4. prof. Maji Varga Pajtler za radionicu „ Fizika glazbe“
  5. Tomislavu Kudeljnjaku za radionicu „Sastavljanje, programiranje i vožnja drona“
  6. prof. Marijanu Antoloviću za radionicu „Programirajmo s mBotom“
  7. prof Jadranki Šaronić za radionicu „Programirajmo s micro:bitom
  8. prof. Violeti Kardoš za radionicu „Elektronika – izrada digitalnog sata i detektora metala
  9. prof Katarini Bulut Čolaković za radionicu „Hokus pokus“
  10. Filipu Glogoški i Miri Suver za radionicu „Mala škola letenja dronovima“
  11. Zvonimiru Hanjcu i Davoru Miloševiću za radionicu „Raketarstvo“

Uz učenike predmetne nastave sudjelovali su i učenici razredne nastave matične škole. Izvodili su sa svojim učiteljicama eksperimente iz prirodnih znanosti, što možete vidjeti na fotografijama u foto galeriji.

Učenici PŠ Ivanovci i PŠ Harkanovci projektni dan su proveli u školi u Ivanovcima. Bili su podijeljeni u pet skupina te je svaka skupina sudjelovala u svim radionicama.

Tako su učenici, pod vodstvom svojih učiteljica, istraživali magnete i magnetna svojstva, proučavali živi svijet u kapljici vode pomoću mikroskopa, izrađivali mirisne šumeće kuglice za kupanje, bavili se kristalizacijom i pretvaranjem krutih tvari u tekuće, proučavali reakciju boje s vodom, mlijekom i sapunom te radili pokuse s balonima.

Aktivnosti je bilo puno ali svi su se dobro zabavili i puno toga naučili, a sve smo popratili fotografijama koje s etakođer nalaze u fotogaleriji.

Violeta Kardoš