Državno natjecanje mladih tehničara
Autor: Ines Pepić, 19. 4. 2018.

Jubilarno 60. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske održalo se u Poreču od 9. do 12. travnja 2018. pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, predsjednika Hrvatskoga sabora Gordana Jandrokovića i Vlade RH. Natjecanje je provelo MZOS, AZOO i Hrvatska zajednica tehničke kulture.

Učenica naše škole Patricia Perak (7.a) osvojivši prvo mjesto na županijskom natjecanju pozvana je među 254 mlada tehničara - učenika osnovnih škola od 5. do 8. razreda koji svoje kompetencije usvajaju u osnovnim školama i udrugama tehničke kulture.

Mladi tehničari natjecali su se u jednom od dvanaest područja tehničke kulture: maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije elektrotehnika, elektronika, robotika, automatika, fotografija, modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, radiokomunikacije te robotsko spašavanje žrtve.

Patricia se natjecala u području strojarskih konstrukcija te je zauzela četvrto mjesto. Čestitamo Patricii na izvanrednom uspjehu

Natjecanje se odvijalo u tri dijela: pisane provjere znanja, izrade tehničke tvorevine – praktični rad što se ostvaruje rukovanjem različitim strojevima, alatima i priborom, izborom i obradom materijala, sastavljanjem i programiranjem sklopovlja, pri čemu mladi tehničari izrađuju tehničku tvorevinu prema zadanoj dokumentaciji te predstavljanje pred ocjenjivačkim povjerenstvom.

mentorica Violeta Kardoš