Za našu novu školsku knjižnicu
Autor: Ines Pepić, 21. 12. 2017.

Ujedinjenim snagama, učiteljice razredne nastave OŠ Ladimirevci kroz suvremeni su pristup nastavnom procesu, koristeći modifikaciju metodičkog postupka čitanja s predviđanjem vodile učenike do nastanka priče koju će pokloniti školskoj knjižnici povodom skorašnjeg otvorenja.

Učiteljice su ovaj metodički postupak (adekvatan opis istoga može se pronaći na https://hrcak.srce.hr/file/233121) primijenjivale u nešto izmijenjenom obliku. Kao predložak za daljnje stvaranje jedna od učiteljica osmislila je kratak početak priče koja je potom krenula na put.  Svaka od učiteljica tada je u svome odjelu odradila jedan ciklus iz etape razumijevanja navedenog postupka te su po završetku pojedine faze prekidale rad u svome odjelu i priču slale u sljedeći razred. Učenici su kroz rad producirali i prekrasne likovne uratke korištene kao ilustracija djelu. Konačan rezultat je zaista lijepa priča koju su učenici u još jednom navratu čitali u svojim odjelima i o njoj raspravljali.

Ove je godine naša Božićna priča poklon novoj školskoj knjižnici, ali je nama izvrstan primjer kako se lako i bez puno sredstava može postići puno. Prezadovoljni dobivenim rezultatom, obvezujemo se voditi djecu u stvaranja još mnogo nastavaka. Tko zna gdje će naša priča stići i koliko će mladih umjetnika potaknuti na stvaralački rad?

Ponosni predstavljamo svoj rad!

Učiteljice RN  i učiteljica POOG-a Krunoslava Duka

Bozicna_prica_2017.pdf (23.84 MB)