Ovaj mjesec: 1987

« Listopad 2017 »

"IVANČICE " u Zagrebu
Autor: Ines Pepić, 4. 10. 2017.

U četvrtak 28. rujna obilježen je Hrvatski dan sporta #VolimSkolskisport u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza Hrvatske. Bio je to vrlo zanimljiv i poseban dan za naše „Ivančice“. Konačno smo dobile željno očekivanu nagradu za osvojeno 1. mjesto kao najpopularnija plesna skupina osnovnih škola Republike Hrvatske projekta „Školski virtualni plesni show“.

Cijela manifestacija proslave Hrvatskog dana sporta bila je u Areni Zagreb na kojoj je sudjelovalo preko 3 000 učenika osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Tokom dana učenici su prošli kroz brojne sportske aktivnosti i zabavne sadržaje, vježbalo se, plesalo i pjevalo. U program nas je svojim glasom uvela Mia Negovetić, s kojom smo se poslije uspjeli nakratko podružiti. Svojim dolaskom događaj je uljepšala i Janica Kostelić, najuspješnija alpska skijašica. U okviru ovog sportskog dana Hrvatski školski sportski savez predstavio je  niz svojih projekata koji su ostvareni protekle školske godine. Svima je zajedničko isticanje bavljenja tjelesnom aktivnošću i zdravog načina života te prepoznavanje sve naglašenije potrebe da kretanje u bilo kom obliku postane životni stil kroz zanimljiv i zabavan način.

Na kraju sportskog dana Hrvatski školski sportski savez Osječko – baranjske županije svoje je predstavnike počastio odlaskom u Mc Donald's. Puni dojmova vratili smo se kućama.

Ljiljana  Marinjak