Terenska nastava biologije i kemije
Autor: Ines Pepić, 4. 10. 2017.

Na terenskoj su nastavi Osnovne škole Ladimirevci bili učenici 6.a , 7.a i odjela djece s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama POOG 2. Terenska nastava je održana 3.listopada 2017. godine od 11.30 do 15.00 sati na Vodocrpilistu Jarčevac kod Petrijevaca te obližnjoj šumi u sklopu projekta Hrvatskih šuma „ Šume u školi, škola u šumi“.

Vodu kao najvažnije prirodno dobro i njezina svojstva učenici obrađuju u sklopu nastave prirode i kemije, a takvi se nastavni sadržaji najbolje uče kroz zorno predočavanje i praktični rad. Naša je škola zahvaljujući Dvorcu d.o.o. odradila terensku nastavu na vodocrpilištu gdje su djeca imala priliku vidjeti proces i pogon pročišćavanja i obrade pitke vode. Kroz pogon za pročišćavanje vode učenike je proveo ing. strojarstva Ivica Pisačić te ih upoznao s metodama pročišćavanja vode koju svakodnevno koristimo za piće. Gospoda Marija  Ivić, tehnolog, je pokazala kako svakodnevno vrše analizu prije i poslije pročišćavanja vode. Zanimljivim pokusima su djeca imala priliku uspoređivati vodu. U pratnji učenika su bile  učiteljice Katarina Bulut Čolaković i Tanja Pavić , učitelj Dominik Đurkić te defektologinja Tena Anić . Učitelji su u ime škole primile poklon  Dvorca d.o.o. i direktora tvrtke Mate Pušića , prijenosno računalo, kojim će  unaprijediti nastavni proces. Zahvalili su u ime škole i ravnatelja Damira Jakopičeka.  Nakon predavanja i praktičnog dijela učenicima su domaćini upriličili mali domjenak. Nakon domjenka učenici su se uputili u obližnju šumu gdje im je gospodin Josip Egredžija , šumar, u sklopu projekta“ Šume u školi, škola u šumi“ pokazao biljne vrste  , naveo koje životinje obitavaju u našim šumama te objasnio koji je posao šumara.  Nakon radnog dijela, učenici su slobodno vrijeme proveli zabavljajući se  u prirodnom okruženju prekrasne šume.