Dvodnevna ekskurzija sedmih razreda
Autor: Dario Krenek, 31. 5. 2017.

U ponedjeljak 29. svibnja u 6 sati učenici sedmih razreda OŠ Ladimirevci i PŠ Ivanovci krenuli su na dvodnevnu ekskurziju. Uz pratnju svojih razrednica i iskusnog vodiča, posjetili su neke od najljepših kutaka naše domovine.

Katarina Bulut Čolaković

Prvi dan posjetili smo NP Plitvička jezera te se oduševili prirodnim ljepotama. Prošetali smo do Velikog slapa koji je ujedno i najveći  u Hrvatskoj. Nakon ugodne šetnje uslijedila je vožnja brodom preko najvećeg plitvičkog jezera-Kozjak. Nakon obilaska Plitvica uputili smo se prema slikovitom mjestašcu nedaleko Slunja, Rastokama, gdje se rijeka Slunjčica rastače na sve strane stvarajući mnoštvo malih jezera i slapova. Jedna od mještanki samih Rastoka, baka Kata, pokazala nam je kako funkcionira mlin, vodenica  koju pokreće upravo Slunjčica. Učenici su vrlo zainteresirano pratili njeno predavanje i postavljali mnogobrojna pitanja. Poslije obilaska Rastoka uputili smo se prema   hotelu Top Terme Topusko smještenom uz rijeku Glinu, gdje smo se odmorili, večerali, a zatim zabavljali uz glazbu i ples.

Drugoga dana učenici su provodili vrijeme kupajući se na bazenima, igrajući različite igre i baveći se sportskim aktivnostima-svatko prema svom odabiru. Nakon ručka krenuli smo prema  Sisku gdje smo prošetali centrom grada, šetnicom uz rijeku Kupu te posjetili jedini Jazz klub u Hrvatskoj. Uslijedila je vožnja Savom u Parku prirode Lonjsko polje te vožnja kroz sela čije drvene kućice neodoljivo podsjećaju na  bajke i neka davna vremena.

Prepuni dojmova, umorni, ali zadovoljni, sretno smo se vratili kući obogaćeni novim poznanstvima, znanjem i lijepim uspomenama.