Izlet u Vukovar
Autor: Dario Krenek, 8. 5. 2017.

Dana 05. svibnja 2017. godine, učenici od 1. do 3. razreda  Područne škole Ivanovci i Harkanovci išli su na cjelodnevni izlet u Vukovar. Polazak je bio u ranim jutarnjim satima prema Vukovaru. Prolazeći Trpinjskom cestom, nazvanom još i Groblje tenkova, učenici su upoznali tragične događaje koji su obilježili ovu cestu tijekom ratnih zbivanja te posjetili Spomen dom hrvatskih branitelja Vukovara i bistu Blage Zadre.  Po ulasku u grad heroja, odmorili smo se i doručkovali na obali Dunava te krenuli u obilazak Gradskog muzeja Vukovara koji je smješten u prostoru dvorca Eltz. Nakon razgleda stalnog postava te uživanja u panorami grada Vukovara sa terase ovog velebnog izdanja, uputili smo se prema još jednom muzeju, Muzeju vučedolske kulture. (slike u fotogaleriji)

Nataša Feld

Ovaj muzej nas je očarao vrhunskim ambijentom i multimedijalnim doživljajem. Pri povratku u središte grada, zaustavili smo se kod nezaobilaznog simbola grada- Vukovarskog vodotornja koji i danas priča priče o ratnim razaranjima i herojima koji su branili grad tijekom tog tužnog razdoblja u povijesti ovog grada. Odmorili smo se i ručali u predivnom ambijentu Hotela Lav te krenuli u šetnju baroknim centrom  do Spomenika u obliku bijeloga križa podignutom 1998. godine na ušću Vuke u Dunav, često zvanog i Trijumfalnim vratima Hrvatske. Nakon kratke šetnje uz Dunav, ukrcali smo se u „vodeni autobus“ – panoramski brod Bajadera kako bi doživjeli ovaj grad poput starih dunavskih alasa – riječnih ribara.  Uz edukativnu zabavu i slatku stanku uživali smo u ovom jedinstvenom razgledu ada – riječnih otoka i panorame grada. Uslijedila je slatka stanka na samome trgu uz kuglu sladoleda, a iz grada su nas ispratili  sudionici alkarske povorke svečane Sinjske alke. Puni dojmova , vratili smo se svojim domovima u kasnim popodnevnim satima.