AKTIVNOSTI U LISTOPADU
Autor: Dario Krenek, 27. 10. 2016.

Tijekom mjeseca listopada u našoj Područnoj školi Ivanovci provedeno je niz zanimljivih aktivnosti. Mjesec je započeo obilježavanjem Dječjeg tjedna pa je tako 4. listopada, naša plesna skupina „Ivančice“ sudjelovala u Glazbeno-plesnom programu u Valpovu u organizaciji DND Valpovo. Da dječje ruke mogu svašta, dokazali smo organiziranom akcijom skupljanja starog papira. Dok su se neki učenici bavili skupljanjem starog papira, dio vesele ekipe crtao je kredama po pločniku. Bila je to ujedno i prilika  da učenici izraze svoju likovnu kreativnost i tako ukrase prilaz škole.

Ljiljana Marinjak

Već tradicionalni Dječji sajam omiljena  je aktivnost koju s nestrpljenjem čekamo. Sve je bilo šareno i veselo kako treba i biti. Svašta se tu moglo naći od igračaka, školskog pribora, nakita, parfema i kozmetike. A kakav bi to bio sajam bez „jela i pila“(kolača i soka)? Nakon početnog ispitivanja konkurencije, uslijedilo je pravo cjenjkanje. Posebnu pozornost privukao je štand „Za djecu Afrike“. Učenici su imali priliku pokazati svoje poduzetničke vještine, a dio svoje zarade mogli su donirati u humanitarne svrhe, za djecu Afrike.

Svjetski dan kravate obilježili smo 18.listopada zajedničkom „milenijskom“ fotografijom u obliku kravate, a svaki razred je još imao svoju aktivnost, prvi razred je oslikavao kravate od papira, drugi i treći izrađivao straničnike u obliku kravate, a četvrti razred zanimljive „košulje“ od papirnatih vrećica.

Dan jabuka koji se obilježava 20.listopada proslavili smo na svoj način kroz integriranu nastavu pa je sve bilo u znaku jabuka. Jabuka je bila u igrokazu, priči, pjesmi, na crtežima, čak i u vicevima. Naravno da se našla i na našem stolu. Bilo je tu voćne salate s jabukama, kolača, kompota, soka i raznih dekorativnih uspomena na „Jabuka Party“ koji smo organizirali.

Krajem mjeseca listopada započeli smo i obilježavanje Mjeseca knjige. Što smo odradili i što nas još čeka, otkrit ćemo vam kasnije.

Još slika u fotogaleriji!