Razvijamo mlade humanitarce
Autor: Dario Krenek, 25. 4. 2016.

Hrvatski Crveni križ djeluje od 1878. godine, a natjecanje i smotra mladih Hrvatskoga Crvenog križa organizira se od 1996. godine.

Cilj Natjecanja i smotre mladih HCK je promovirati temeljna načela Međunarodnog pokreta Crvenog križa te upoznati i uključiti što veći broj mladih u humanitarne programe kojima je svrha pomoći svima gdje god je to potrebno.

U Osnovnoj školi Ladimirevci je dvadeset i pet aktivnih članova podmlatka koji su vrijedno radili, učili i vježbali kroz cijelu školsku godinu. Učenici 8.a razreda Barbara Perković, Helena Vranjković, Dunja Franjić, Marija Foro i Dino Babok, uz vodstvo mentorice Tanje Pavić, predstavljali su našu školu na općinskom natjecanju, održanom 12. ožujka 2016. godine u OŠ M. P. Katančića u Valpovu.

Tanja Pavić

Na natjecanju je sudjelovalo pet ekipa. Naši su učenici pokazali najbolje rezultate u praktičnom dijelu pružanja prve pomoći i u znanju te s velikom razlikom bodova pobijedili ostale četiri ekipe. Pozvani su na Međužupanijsko natjecanje Osječko-baranjske i Slatinsko-podravske županije. Natjecanje je održano 16. travnja 2016. godine u OŠ Dobriše Cesarića u Osijeku. Na natjecanju je sudjelovalo deset ekipa. U žestokoj konkurenciji  naši su učenici osvojili 104.53 boda od maksimalnih 120. Zauzeli su  odlično 3. mjesto te donijeli kući još jedan pehar. Osobite su vještine pokazali u pružanju prve pomoći te su u tom dijelu natjecanja drugi.

Naši su bivši učenici i predstavnici škole Sara Sitarić, Marko Pisačić, Matea Cesarec, Dorotea Novoselić, Dora Franjić, Sara Perak i Ema Babok tijekom ove školske godine održali niz radionica svojim mlađim kolegama te tako pridonijeli rezultatima naše ekipe.

Svojim volonterskim radom i velikim srcem, svi zajedno pokazuju da postoji put kako ovaj svijet učiniti boljim.