Autor: Dario Krenek, 3. 6. 2014.

PROSLAVILI SMO DAN ŠKOLE!

Dana 29. svibnja 2014. godine u Osnovnoj školi Ladimirevci proslavili smo Dan škole. Organizirana su sportska natjecanja i kviz znanja. Pridružili su nam se i učenici iz Područne škole Harkanovci i iz Područne škole Ivanovci.

Marijana Knjeginić ( 7.a), Marko Pisačić ( 7.b), Zrinka Brkić, učiteljica

slike u foto-galeriji!

Program je započeo u 9:00 sati i to kvizom znanja iz područja hrvatskoga jezika, engleskoga jezika, glazbene kulture, matematike, biologije, kemije, fizike, tehničke kulture, povijesti, geografije, vjeronauka. Natjecali su se učenici predmetne nastave. Natjecatelji su bili sljedeći:

5.a- DORA SVALINA i ENA KUNCINAM

5.i-NIKOLA KOKIĆ i LARA LONČARIĆ

6.a- BARBARA PERKOVIĆ i HELENA VRANJKOVIĆ

6.i-PATRIK PLAVŠIĆ i LABINA ĐURAKIĆ

7.a-PETAR LOBORČEC i MIHAEL ŠPANOVIĆ

7.b-MARKO PISAČIĆ i SVEN ERIĆ

7.i-EMIL KOKIĆ i MATEJ KOROV

8.a- BRANIMIR VRANJKOVIĆ i MATE ŠAKIĆ

8.b-EMA VUJIĆ i DOROTEA NOVOSELIĆ

8.i- VERONIKA FRANJIĆ i MARIN BEREČIĆ

Naravno, na početku proslave Dana škole pozdravio nas je ravnatelj Damir Jakopiček, upoznao nas s rasporedom događanja u školi te nam zaželio puno uspjeha.Voditeljica kviza bila je nastavnica Violeta Kardoš, a kviz je nadziralo povjerenstvo od tri člana: Emica Berger, prof. hrvatskoga jezika i književnosti, Anabela Erceg , prof engleskog i njemačkog jezika  i Jadranka Šaronić, prof. matematike i fizike. Ulogu tehničkog urednika preuzeo je pedagog Ivan Lenard.Svi su učenici natjecatelji pokazali izvrsno znanje i po broju osvojenih bodova nisu se puno razlikovali, no pobjednici kviza bili su učenici 8.a razreda ( Branimir Vranjković i Mate Šakić) – 1. nagrada , a 2. nagradu dijelili su učenici 5.i razreda ( Nikola Kokić i Lara Lončarić ) i učenici 8.i razreda ( Veronika Franjić i Marin Berečić). Povjerenstvo im je čestitalo na izvrsnom uspjehu te su im bile uručene nagrade ( knjige).Nakon održanog kviza znanja imali smo odmor na kojem smo slasno pojeli ukusne sendviče za koje se pobrinula naša kuharica Silvija.Poslije odmora odigrane su nogometne utakmice učenika predmetne nastave. Promatrali smo i ocjenjivali njihovo igranje i zaključili smo da ima izvrsnih nogometaša. Na kraju je odigrana nogometna  utakmica između učenika osmih razreda i učitelja. Učitelji su pobijedili učenike sa 11: 9. Učenici su izvrsno igrali i namučili su učitelje tijekom utakmice.Nogometni sudac bio je Matko Musulin, prof. geografije.  Za vrijeme održavanja kviza znanja učenici razredne nastave natjecali su se u različitim sportskim disciplinama i to u nogometu, igri graničara, povlačenje užeta, trčanju i skakanju u vrećama. Natjecali su se učenici područnih škola Ivanovci i Harkanovci protiv učenika Matične škole Ladimirevci. Postigli su sljedeće rezultate: u nogometu je pobijedila ekipa Ivanovci-Harkanovci, u igri graničara pobijedili su učenici iz Ladimirevaca, u disciplini povlačenja užeta pobijedila je ekipa Ladimirevci, u disciplini trčanja natjecali su se posebno dječaci, posebno djevojčice iz svakog razreda, a pobjednici su bili :

1.     razred djevojčice- MATEA BIBIĆ, 1.b

1.     razred dječaci- LEONE GERHARD, 1.a

2.     razred djevojčice- LUCIJA ĐURAKIĆ, 2.i

2.      razred dječaci- IVAN PUŠIĆ, 2.a

3.      razred djevojčice-NIKA BIBIĆ, 3.i

3.     razred dječaci- GABRIJEL KOKIĆ, 3.i

4.     razred djevojčice- MARTINA IVANOVIĆ, 4.a

4.     razred dječaci- DRAGAN ĐURĐEVIĆ, 4.a

U disciplini skakanje u vreći natjecali su se mješovito djevojčice i dječaci za svaki razred. Pobjednici su bili : DOMAGOJ PLEČIĆ (1.b), ELLA PAUKOVIĆ ( 2.i ), ANDREJ MIHALJ (3.b) , LUCIJA STANIĆ ( 4.i).

Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu!!!Najuspješniji učenici i ekipe bili su nagrađeni. Odlično smo se proveli za Dan škole. Bilo je vrlo uzbudljivo, zanimljivo, svi su bili veseli, raspoloženi. Natjecanje je završilo u 13:00 sati.