Obavijest - kraj nastavne 2021./2022. godine
Autor: Ivan Lenard, 20. 6. 2022.

Poštovani roditelji i učenici,

obavještavam Vas da nastavna 2021./2022. godina završava u utorak 21. lipnja 2022. godine

Učenici koji su upućeni na dopunski rad kreću s radom u ponedjeljak 27. lipnja u 8:00 sati kada će im biti pročitan raspored dopunskog rada. Dopunski rad traje do petka 1. srpnja. Upozoravam sve učenike koji su upućeni na dopunski rad da su ga obvezni pohađati i pridržavati se utvrđenog rasporeda. Eventualne izostanke moraju pravdati ispričnicom. Učenici koji ne uspiju ispraviti ocjenu tijekom dopunskog rada upućuju se na popravni ispit koji će se održati u ponedjeljak 22. i utorak 23. kolovoza 2022. Termin ispita dogovaraju s predmetnim učiteljem.

Svi učenici osmih razreda obvezni su izvršiti predaju svojih ormarića. Učenikova je obveza vratiti ključ ormarića i zajedno s razrednikom napraviti pregled radi eventualnih oštećenja. Učenici koji su izgubili ključ moraju platiti novu bravu u iznosu od 30 kuna ili nadoknaditi štetu, ukoliko je utvrđeno oštećenje ormarića. Trošak se mora nadoknaditi prije preuzimanja svjedodžbi.

Učenici od 5.-7. razreda, u suradnji s razrednikom, dužni su u potpunosti isprazniti svoje ormariće i ostaviti ih otključane, kako bi se očistili i pripremili za narednu školsku godinu. Učenici osmih razreda  također su obvezni vratiti školski digitalni tablet i u suradnji s razrednikom pregledati ispravnost uređaja (kartonska kutija, tehnička ispravnost, punjač, SIM kartica). U slučaju nedostataka ili oštećenja tehničke prirode bit će potrebno naknaditi utvrđenu štetu.

Svi učenici moraju vratiti posuđene knjige iz školske knjižnice. Ako se knjige ne razduže učenik neće biti u mogućnosti preuzeti svoju svjedodžbu dok to ne učini. Eventualna oštećenja posuđene građe morat će se podmiriti prije preuzimanja svjedodžbe.

Učenici svih razreda po svjedodžbe dolaze u petak  8. srpnja 2022. godine. Učenicima putnicima će biti organiziran prijevoz. Mole se učenici putnici da čekaju prijevoz u 8:40 sati na svojim  mjesnim autobusnim stajalištima.

Ladimirevci

Razredna nastava

Ladimirevci

Predmetna nastava

Ivanovci – učenici putnici

Učenici putnici

Ivanovci – učenici iz   Ivanovaca

Učenici iz Ivanovaca

Harkanovci

Razredna nastava

Učenici koji ne budu bili u mogućnosti preuzeti svoje svjedodžbe dogovorenog datuma, mogu to učiniti nekim drugim danom u uredu pedagoga škole. Obvezna najava dolaska na broj tel.: 031/ 671 -517, 031/ 671 – 066.

Obavještavam učenike osmih razreda da će izbor zanimanja za upis u srednje škole putem web  portala „Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (u daljnjemu tekstu: NISpuSŠ)“, biti moguć od 25. 6. 2022. godine, a zaključavanje konačnih odabira zanimanja bit će 7. 7. 2022. godine.  Podsjećam učenike osmih razreda da do tada izvrše sve obaveze oko upisa i  kreiraju liste prioriteta prema svojim željama. Dana 7. 7. 2022.  na portalu će biti moguće preuzeti Prijavnicu sa odabranim listama koje obavezno moraju potpisati roditelj i učenik. RODITELJ I UČENIK MORAJU OBAVEZNO POTPISATI PRIJAVNICU I UČITATI U SUSTAV. POTPISIVANJE PRIJAVNICE JE OSNOVNI PREDUVJET UPISA U PRVI RAZRED SREDNJE ŠKOLE.

Podsjećam učenike osmih razreda ukoliko ostvaruju pravo na dodatne bodove ili pravo upisa, a koji su propisani elementima i kriterijima za upis u srednju školu, da potrebne dokumente najkasnije do 1. 7. 2022. samostalno učitaju ili donesu razrednicima da učitaju u sustav.

Obavještavam učenike koji se žele ispisati s izborne nastave da to učine do 30. 6. 2022. godine. Za obrazac Ispisnice, javite se svojim razrednicima ili pedagogu škole. Ispis nakon toga datuma neće biti moguć. Informacije vezane za ispis sa izbornog predmeta možete dobiti kod svojih razrednika ili pedagoga.

Prema Zakonu o udžbenicima glavne udžbenike za sve predmete,  redovne i izborne nastave (1.- 8. razreda), financira Republika Hrvatska. Učenici su dužni na kraju nastavne godine vratiti udžbenike Školi, a dodatni materijali koje su financirali roditelji ostaju njima. Razrednici će zadnjeg nastavnog dana preuzeti udžbenike od učenika, utvrditi njihovo stanje i broj, također evidentirati eventualna oštećenja.  Učenike će prvog dana nove školske godine udžbenici dočekati u razredima i bit će im podijeljeni. Naglašavam kako su udžbenici vlasništvo škole i učenici dobivaju na korištenje, a na prvom roditeljskom sastanku u školskoj 2022./2023. godini roditeljima će biti pročitan naputak o zaduženju i vraćanju danih udžbenika. Učenici su tijekom školske godine dužni udžbenike čuvati i vratiti ih u što boljem stanju, kako bi se mogli kasnije upotrijebiti za narednu generaciju.

Ostale dodatne materijale (radne bilježnice, vježbenice, kutija za tehničku kulturu, likovna mapa, pribor za likovni, atlasi . . .) i dalje financiraju roditelji.

Osnovna škola Ladimirevci će na svojim web stranicama postaviti popis dodatnog materijala za sve razrede koje će roditelji nabavljati putem knjižara ili web trgovina.

Za eventualne nejasnoće možete se obratiti osobnim dolaskom u školu ili pozivom na broj 031/ 671 – 517.

O svim potrebnim informacijama obavještavat ćemo Vas pravovremeno putem školske web stranice.

O početku školske 2022./2023. godine bit ćete obaviješteni putem web stranice i obavijestima na ulaznim vratima Škole.

Ravnatelj:

Damir Jakopiček, dipl. učit.